KONST / Litografier / Färglitografi 14997416
nr 1499 7416
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad 180/250, Gatuscen. Färglitografi, bildmått: 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 58x48 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 18:47:36
700 kr
800 kr